AB PROJEMİZ MOBİTEK

    PROJENİN SAHİBİ: ORTA ANADOLU KALKINMA BİRLİĞİ

    PROJENİN ORTAĞI: KAYSERİ MARANGOZLAR MOBİLYACILAR VE DÖŞEMECİLER ODASI

    PROJENİN ORTAĞI: KOCASİNAN BELEDİYESİ

    PROJENİN ORTAĞI: ERCİYES KSS YAPI KOOPERATİFİ

 

 

 

 

 

PROJENİN GENEL HEDEFİ:

Kayseri'de Mobilya İmalat Sektöründe faaliyet gösteren 1500'ü aşkın KOBİ'nin yönetim, organizasyon, kurumsallaşma, verimlilik, ihracat, pazarlama, standartlar v.b. konularda destek verip inovatif, kaliteli, modüler ürünleri düşük maliyetle üretip, ulusal ve uluslar arası pazarlardaki rekabet güçlerinin arttırmasına katkı sağlamaktır. 
 

PROJENİN AMACI:

Gelişmiş CNC ve Diğer makineler sayesinde; Özgün tasarımlara sahip ucuz ve kaliteli inovatif ürünler üretmek, Ürün yelpazesini geliştirip KOBİ'lerin rekabet güçlerini arttırmak, İşletmelere kurumsallaşma, verimlilik, kalite standartlarına uygun üretim yapma, bilgi ve iletişim teknolojilerini işlerine uyarlama, vb. konularda eğitim vererek ürünlerini sanal ortamda tanıtma ve pazarlama imkânı sunmaktır. 
 

MOBİTEK NE YAPACAK?


KOBİ'lere Üretim Yönetimi, Kurumsallaşma, Kalite, Müşteri Memnuniyeti, Yöneticilik vb. alanlarda eğitimler verilerek kişisel gelişimleri sağlanacak, KOBİ'ler; AB projeleri, KOSGEB destekleri vb. fonlardan yararlanmaları için eğitilecek, Patent, Faydalı Model, Marka Tescili ile ürünlerinin fikri mülkiyet haklarının korunması konularında destek sağlanacaktır. Dış Ticaret ve Pazarlama Birimi; Modern satış ve pazarlama yöntemlerini bilmeyen ve rekabet edemeyen, hiç ihracat yapmamış 1000 den fazla KOBİ'nin ulusal ve uluslar arası pazarlara açılmasını sağlayacaktır. Ar-Ge İnovasyon Birimi; Eğitimlerle KOBİ'lerin kendi Ar-Ge Birimlerini kurmaları teşvik edecektir. Kendi Ar-Ge birimlerini oluşturamayacaklar için farklı ürünler ve tasarımlar geliştirerek MOBİTEK bünyesindeki birim aracılığıyla inovatif katma değeri yüksek ürünler üretmelerini sağlayacaktır. 
 

ORTAK MAKİNE PARKURU


Alınacak Bu Makineler Sayesinde; Modüler, modern, inovatif ürünler üretilebilecektir. Fire kayıplarının azalması, atıkların değerlendirilmesi, üretimi yapılamayan ürünlerin üretilmesi, seri üretim gerektiren standart ölçüdeki ürünlerin (Okul, Hastane, Toplu Konut, Otel vb. yapıların mobilya ürünleri) üretilmesi sayesinde ürün yelpazesi artacak, kaliteli, seri, hızlı ve uygun fiyatlı üretim gerçekleşebilecektir.